“Nebojte, on je hodny a nekouse. On tu srnku jenom tak prozene, ale nic ji neudela” to a podobne je castokrat slyset od “panicku”, kteri nechavaji sve psy navolno. No a takhle to “prohnani srnky” velmi casto dopadne. Prosim, mejte sve psy pod kontrolou (1/2)

Nezapomente, ze jste za sveho psa odpovedni a pokud ho nemate 100% pod kotrolou, nesmite ho nechat pobihat na volno. Zbytecne pak musim utracet zdrave kusy, navic casto v brezosti. Neni to nic prijemneho. Diky (2/2)

@oldsoldier Není to moc hezký pohled,dávám už na psa pozor,když jdeme do lesa.

@archos dekuju! Posledni dobou je toho nejak hodne. Navic rada pejskaru reaguje velmi agresivne, kdyz je na to clovek upozorni. Vubec netusim, kde se to v lidech bere: “prosim, uvazte si toho psa, videl jsem to jak tady stve zver” “di do .... ty .... Azore, vem si ho!” #truestory Ti lidi si neuvedomuji, ze krome domluvy muzou dostat tucnou pokutu nebo v krajnim pripade ma myslivecka straz opravneni toho psa zastrelit-coz bych nikdy neudelal, ale mohl bych.

Follow

@oldsoldier Ano souhlasím.Hodně lidí je agresivních.Ono i ve městě je to občas děs.Já mám třetího psa,ale vidím někoho jak jede na kole nebo běžce,automaticky dám psa na vodítko.Při běhání či na kole už na mě pes vystartoval několikrát a majitel jen řekne nebojte on nic nedělá 🤦🏻‍♂️Ale aby pes v lese honil zvěř a majitel se ještě tomu smál,to nechápu.

@archos ono to vyplyva hodne z neznalosti. Rada lidi si neuvedomuje, co ta zver zaziva, kdyz pes prohani a proto nechape, proc je to takovy problem. Oni castokrat toho psa maji jako sve dite a tak se k nemu i chovaji. Proto pak reaguji tak agresivne, protoze utocim na jejich “miminko” Jenze pes je porad jen selma a tak ho ta zver vnima-proto reaguje panickym utekem

Sign in to participate in the conversation
Arch Linux CZ

Mastodon server českých a slovenských uživatelů Arch Linux,ale každý slušně diskutující je zde vítán.Užívejte si na sociální síťi bez reklam a sledování.