@archos abych doplnil: "tímto nijak neobhajuji Andreje ale i Andrej má jednou za čas bohužel pravdu" ;-)

@archos @tessierashpool
Durčák je... Durčák.
Evropská parlament je IMHO naopak možná ta nejlepší instituce EU. Vnáší do toho trošku té nadnárodní demokracie, není to o tom, že se někde sjedou premiéři nebo ministři jednotlivých zemí a vytrucují si, co potřebují.

@sesivany @tessierashpool Pro mě to ta nejlepší instituce EU je.Já na rozdíl od Durčáka s Evropským parlamentem souhlasím.

@sesivany @archos @tessierashpool No, nevím. Za a) nemá moc pravomocí a v podstatě nikdy nejde proti komisi a radě a za b) a to je o dost větší problém, při volbách do něj člověk vůbec netuší, jaká strana půjde do jaké frakce a tedy ani, jaký program bude vůbec prosazovat. A tak po volbách nestačí valit oči. Která strana měla při volbách jako program Green New Deal? Nikde o tom ani zmínka, nikdo pro nic takového nevolil. Kdyby se volili nějaké celoevropské strany s jasným program, který by pak dodržovali, tak by to asi nějaký smysl mělo. Takhle moc ne.

@sesivany @archos @tessierashpool A to ani nemluvím o tom způsobu hlasování, kdy se hlasuje každé 2 sekundy o něčem jiném a nikdo ani netuší o čem.

@sesivany @archos asi jo... když budu cynický tak RE a EK je tedy mnohem horší

Sign in to participate in the conversation
Arch Linux CZ

Mastodon server českých a slovenských uživatelů Arch Linux,ale každý slušně diskutující je zde vítán.Užívejte si na sociální síťi bez reklam a sledování.