Follow

Také vás tak sere v autě systém start-stop.Kdo takovou kravinu mohl vymyslel,to je fakt neštěstí.Musím zjistit jestli to jde nějak vypnout při diagnostice.

@archos Jsem se naučil to ovládat tlakem na brzdu a tak se to vypne jenom, když chci. Od té doby mi to nevadí.

@Mac_CZ To neznám,no já mám trojkovou Octavii.Třeba to bude také fungovat.Dnes jsem jel,vypnul start-stop a po 350 kilometrech auto ztrácelo výkon a začala svítit závada systému start -stop.
Vypnul jsem na parkovišti motor a start stop nechal aktivní a bylo po závadě.

@archos Podle mne by to měla mít všechna auta. Když se drží brzda jenom lehce, tak se motor nevypne.

@jackc @archos přesně, je to hovadina.. pokud jde o ošetření paliva, tak by se mi spíš líbil systém, který by při jízdě říkal, co bych mohl dělat lépe.. třeba že příliš často zrychluju a následně brzdím.. kdybych viděl, že sice jsem ušetřil třicet sekund, ale stálo mě to litr paliva, tak bych možná sám přizpůsobil jízdu..

a jestli start-stop šetří nějaké palivo ve městě, zejména v koloně, tak to je spíš řešení symptomů než příčin.. kdyby totiž lidi namísto toho cukání jezdili pomalu a plynule na jedničku, tak vůbec nebude nutné zastavovat, ušetří se tím a žádný start-stop nebude potřeba..

@mig @jackc Prostě úplná blbost.Když jedeš po městě,tak to stále startuje auto.Co to může ušetřit paliva.Podle mě to je i nápor na baterii a startér.Nejhorší,že skoro vždy to zapomenu vypnout.

@jackc Tak to už by byl úplný vrchol to dát do takového vozu.Docela by mě zajímalo,která automobilka s tou parádou přišla.

@archos Tipnul bych si koncern. Podle mě to tam dali, aby jim líp vyšla papírová spotřeba při testu a pochází to z doby, kdy přelepovali spáry karoserie a do motoru lili nesmyslně řídký olej.

Sign in to participate in the conversation
Arch Linux CZ

Mastodon server českých a slovenských uživatelů Arch Linux,ale každý slušně diskutující je zde vítán.Užívejte si na sociální síťi bez reklam a sledování.