musim rict, ze vyrezat z bojleru vymenik flexou otvorem cca 15 cm v prumeru neni zadna legrace.. v Drazicich tam tu spiralu jeste stabilizovali dvema roxorama, takze se to musi rezat natrikrat.. nechapu, ze si vzdycky vymyslim takovou kokotinu :-D

@mig Ty se dokážeš potrestat 😃
A co s tím máš v plánu?

@Mac_CZ @archos puvodne byl zamer zvyseni prutoku, nicmene pak jsem zjistil, ze se tim moc nezvysi, ovsem lip to vypada.. takze zvitezila estetika 🙂

ten skafandr neni blbej napad.. treba az budou nucene pichat pet davek najednou.. mozna je to i neprustrelny :-)

@archos @Mac_CZ
ten bojler funguje jako akumulační nádrž pro kamna.. problém je, že do z bojleru vedou dvě 3/4 trubky, které sice vypadají stejně, jenže nejsou - do jedné z nich výrobce totiž strčil hadici, která vede na druhou stranu bojleru.. ta hadice má světlost jen 1/2, což je málo, protože když to pořádně roztopím (a že ty OSBčka fakt dobře hořej :-D ), tak to uvařím..

bohužel není jak tu trubku uvnitř nastavit, musel bych místo ní navařit jinou, jenže to by znamenalo rozdělat izolaci a to by byla ještě šílenější práce.. proto chci vývody pro čerpadlo udělat na boku z té výměníkové spirály..

zkoušel jsem použít i tu spirálu (ostatně k tomu je určena), jenže nemá dostatečný výkon a když už je teplota vody okolo 80C, tak to pak dělá bordel..

jistě by bylo lepší zahřívat víc vody ale na menší teplotu.. takže to video je naprosto pravdivé, protože příští rok celý ten bojler vyhodím a aku nádrž udělám ze zakopaného zaizolovaného IBC..

no hlavně že je pořád co dělat, že :-)

@mig @Mac_CZ Já jsem si to myslel, že to funguje jako akumulační nádrž. Ona ani akumulační nádrž spirálu mít nemá, pokud nemáš ohřev nádrže i solárkem. Nezkoušel jsi napojit krbovky na vývody co měla spirála? Jinak video jsem nemyslel špatně, jen mě to tak napadlo.
Ale souhlasím asi by to chtělo tu nádrž větší a nevím co máš za krbovky, ale některé musí mít chladící smyčku. To také dost pomůže, proti přehřátí.

@archos @Mac_CZ smycku jsem zkousel,ale neni moc efektivni.. kdyby ta spirala byla medena,asi by to slo,ale tohle je ocel 1mm..
krome vymeniku v krbovkach je tam jeste vymenik na komine,dohromady davaj cca 5kW.. navic hodlam oba vymeniky udelat z medenyho plechu, to uz by pak ta smycka vubec nestacila.. kdyz ma voda 40C, je to ok, ale jakmile ma 80, nejde to uchladit..
jinak 200 l je malo, do vecera to jakz takz udrzi teplo,ale chtelo by to vic..

Follow

@mig Aha já myslel, že šla ta spirála vyřezat, ale ocelová, tak to je o ničem. Ta chladící smyčka to je divný, že to špatně fungovalo, měla by v pohodě výměník v kotli ochladit.

Sign in to participate in the conversation
Arch Linux CZ

Mastodon server českých a slovenských uživatelů Arch Linux,ale každý slušně diskutující je zde vítán.Užívejte si sociální síť bez reklam a sledování.