Follow

Předělal jsem přívod vody a polským zedníkům nový ventil. Na stavbě se ozvaly slova chváli, třikrát kurva a jednou do ja pierdolę! Jsem s práci spokojen 😃

@archos Co to je za věci - vlevo i vpravo?
Já bych teď domu potřeboval nějaký spolehlivý redukčák na přívod do vodoměrky, kdybys měl tip. Ten poslední moc nevydržel.
A to samé přetlakový ventil k bojleru. Nový asi 14 měsíců a už zas prokapává :-(

@jackc U vodováhy je filtr s regulačním ventilem. Má i svůj ventil na spodku filtru a jde odkalovat. Dobrý u tohoto tipu je, že jde namontovat vodorovně či svisle, je myslím kvalitní, vydrží a cena celkem v pohodě.
To druhé je na úpravu vody. V Bavorsku mají dost problémy s vodním kamenem. Tento už je i přes bluetooth a potřebuje, aby byl někde u něj i odpad. Cenu nevím, ale bude ranec.
Jestli potřebuješ redukční ventil, tak ten filtr je dobrá volba.

@archos Neměl bys link? Btw něco na úpravu vody mám taky na seznamu. Ale zatím jsem viděl jen nějakou větší se zásobníkem na sůl.

@jackc Jen pro ukázku, kolik nečistot je v hlavním řádu za den provozu. A to potřebují vodu jen zedníci.

@archos Slušný. Ale pokud je to nově připojené tak to může být ještě ze "stavby" ne?

@jackc Určitě to tím být může. je to rekonstrukce starého domu. Ale třeba při opravě venkovního vodovodu se také dostane hodně nečistot do potrubí a je vidět, že ty nečistoty filtr bez problémů zachytí. Jinak tady je link na úpravnu vody. watercryst.com/de/biocat/bioca
Co jsem koukal, tak na Amazonu stojí 2500 €. Třeba v Čechách bude levnější. Mohu se i zeptat na firmě, kolik stojí po slevě.

Sign in to participate in the conversation
Arch Linux CZ

Mastodon server české komunity uživatelů Arch Linuxu. Ale každý slušně diskutující, je zde vítán.