Follow

To propojení Whatsapp a Telegramu, to se Matrixu fakt povedlo. Jedna aplikace na vše 👍

@archos
Mam vlasti Matrix server a jsem horzne linej ty bridge instalovat i kdyz me lakaji. Dokonce jsem se uz i ptal, jestli nemuzu mit nejak svoji identitu ale pouzivat na bridge Element One a platit jim za to, ale pry to zatim technicky nejde (byl by potreba bridge Matrix-to-Matrix :])

@gree Mám to také na svém serveru, já musel kvůli Whatsappu. V práci nic jiného nepoužívají. Tak kvůli kominikaci se šéfem.

@jackc Zkoušel jsem Element i Fluffychat. Oba z fdroidu a šlapou v pohodě. Whatsapp, Telegram a Signal vše funkční. Zatím jsem neměl problém. Jestli chceš vyzkoušet není problém, mohu poslat registrační token. Teda jestli ti nebude vadit, že to mám na doméně s zkreml.cz

@archos Díky. Já whatsapp nemám vůbec, nechci si zakládat jakýkoliv účet na FB. Předpokládám, že je potřeba pro spárování (konfiguraci bridge). Zajímá mě to kvůli dalším potencionálním uživatelům v případě, že bych rozjel vlastní matrix. P.S. Ta doména musí být teď zajímavá, ale v tvém případě se to dá vysvětlit :-)

@jackc 😀 mám tam jen email a tohle byl test. Já jsem musel Whatsapp založit. V práci nic jiného nechtejí používat. A zase pár lidí použivá Telegram, tak mám vše v jedné aplikaci.

@jackc Souhlasím, to příjmení je teď nic moc. V práci jsem si chtěl označit termoláhev, tak jsem fixou na ní napsal ,,Z" no radši se vrátil a napsal Zdenek a to nemluvim o přijmení 😀

@jackc @archos WhatsApp je zcela nezávislý na FB účtu, přihlašuješ se pouze prostřednictvím telefonního čísla, nezadáváš žádný email ani heslo.

@fuxoft
@jackc @archos
Pro využívání jednoho řešení, s propojením do jiných sítí, byl dřív super Jabber a jeho transporty. Využíval jsem tehdy i pro Skype, přestože pouze textově.

@fuxoft @archos Díky za upřesnění, ale pro mě je meta pořád facebook humus. A data whatsappu jsou data facebooku.

@archos Matrix se mi v poslední době líbí čím dál víc. Jen tedy se mi to zase nepodaří sjednotit do jedné instance, protože ve firmě si vymysleli Matrix server za VPN, takže musím být na dvou: jedné veřejné, z které se připojuji ke všemu, a jedné firemní za VPN.

@sesivany Fak jsem z toho hodně nadšený. Jedna aplikace na vše. Asi nemuset řešit Whatsapp, tak se na to vyprdnu. Ale myslím, že nyni nebude problém přemluvit více členů rodiny. Je to pro ně určitě zajímavější. A Element aplikace i web vypadají myslím super.

Sign in to participate in the conversation
Arch Linux CZ

Mastodon server české komunity uživatelů Arch Linuxu. Ale každý slušně diskutující, je zde vítán.