Follow

Asi zruším XMPP server. Co jsem udělal mosty na ostatní messengery v Matrixu, tak už xmmp vůbec nevyužívám a jsem jen na Matrixu.

@archos provozuješ vlastní instanci nebo jsi na nějaké veřejné? Já se akorát bojím, že to bude podstatně náročnější na provoz než XMPP server.

@sesivany Vlastní VPS u Hetzner, náročný na provoz to není. Stačí obyčejná VPS za pár euro. Akorát ja je to náročnější na úložiště. Jak jsou lidi v různých skupinách, Facebook, telegram atd tak sdílí videa a mediální soubory. To všechno máš na svém serveru. Tak vždy jednou za měsíc mažu mediální soubory. On stejně nikdo se nepodívá na dva měsíce staré video. Mám tam dvanáct účtů a bez problémů. Běží mi tam i web element, Wireguard a včera jsem přidal ntfy. 4 měsíce a žádný problém.

@sroub Tak já ten xmmp server mám vlastně jen jako soukromý server. Právě, že o to ani není moc zájem. Je to škoda, xmmp je super. No ještě uvidím 😃

@waffelo Jo XMPP je super, jen mi přišlo zbytečný platit server, který moc nevyužívám a výhoda Matrixu, že jde propojit i s ostatními massengery.

Sign in to participate in the conversation
Arch Linux CZ

Mastodon server české komunity uživatelů Arch Linuxu. Ale každý slušně diskutující, je zde vítán.